Kötü Duruşunuzu Düzeltmeye Yardımcı Olacak 4 Basit Hareket

Kötü bir postür günlük hayatınız da olması gerekenden daha çok yorulmanıza neden olur ve zamanla ağrılar ile yaşamaya başlarsınız. Sırtta kamburluk omuzların öne doğru gitmesi, başınızın vücut hizasından daha önde durması tüm bu ağrıların nedenidir. Günlük yaşantımız da çok fazla oturarak çalışıyoruz ve çok fazla cep telefonu kullanıyoruz. Bu kullanımlar sonucunda omurgamız zarar görebileceği pozisyonlara alışır hale gelip şekil bozukluklarına uğruyor.

Bu Şekil Bozukluklarına Ve Ağrılara Nasıl Önlem Alabilirim?

Vücudun her parçası önemli fakat bazı bölgeler postür söz konusu olduğunda ön plana çıkıyor. İyi bir postür de kulaklar, omuz, kalça kemiği, diz ve ayak bileği yandan bakıldığında aynı hizaya yakın pozisyonda olmalıdır. Saydığımız bölgelerden hizada olmayan var ise özellikle o noktaların sorunu tespit edilip ona göre egzersiz yapılmalı.

Şimdi size önereceğim 4 hareket tüm postür üzerinde olumlu etkiler yaratacak ve önemli noktaları kuvvetlendirecek olan egzersizlerdir.

Thera Band Rear Deltoid 

 

Couch Stretch

 

Standing Band Resisted T/Spine Rotation

Single Leg Glute Bridge

 

Hareketlerin set ve tekrar durumunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 1-3 set 12-15 tekrar aralığın da yapmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir