Karın Egzersizleri Yağ Yakar mı?

CEVABI KABUL GÖRMEYEN SORU

Bel çevresinde yağlanma olan kişiler bu sorunun cevabını inatla kabul etmezler. Karın egzersizleri yağ yakmaz. Yağ yakımı önce mutfakta başlar. Dengeli bir beslenme programı ile alınan kalori miktarı ayarlanır ve üstüne spor ile desteklenir ve yağ yakımı gerçekleşir.

NASIL BİR ANTRENMAN PROGRAMI

Kardiyo ağırlıklı programlar ile  veya fonksiyonel çalışma yöntemi ile yağ yakımı egzersizleri yapabilirsiniz. Fonksiyonel çalışmanın yorgunluğu kardiyoya göre daha fazla olacağı için iki yöntemi birlikte kullanmakta fayda var. Örneğin: Pazartesi-Kardiyo, Çarşamba-Fonksiyonel çalışma, Cuma-fonksiyonel çalışma+Kardiyo.

KARIN EGZERSİZİ HİÇ Mİ YAPMAYACAĞIZ?

Karın kaslarımızın diğer kaslarımızdan bir farkı yoktur. Nasıl ki her antrenman göğüs çalışmıyorsak, her antrenman karın da çalışmamalıyız. Kardiyo günleri yapacağınız karın egzersizlerinin çok az da olsa yağ yakımına desteği vardır. Ama sağladığı destek tamamiyle kan dolaşımının çalışılan kas üzerinde yoğun olmasından kaynaklanır. Bir kez daha hatırlatma gereği hissederek karın egzersizlerinin yağ yakmayacağını söylemek istiyorum.

O ZAMAN NEDEN KARIN EGZERSİZİ YAPIYORUZ?

Kilo kaybı ile beraber özellikle karın ve bel çevresinde ciddi anlamda sıkılaşma sorunları yaşanır. Yağ yakımı ne kadar fazla olursa karın ve bel çevresi deki gevşeklik gittikçe artar. Bunu önlemenin tek yolu karın egzersizleridir. Kilo sorununuz olmayabilir yinede karın kaslarımızı çalıştırmamız gerekir. Hem daha iyi bir görüntü yakalamak için hemde vücudunuzun kolonları diyebileceğimiz bu kasları kuvvetli tutabilmek için.

Sonuç olarak karın egzersizleri yapmaya ihtiyacımız var fakat bunu göbek eritmek olarak düşünerek değil, karın kaslarınında çalışması gerektiğini bildiğimiz için yapmamız gerekir.

İyi sporlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir