Xiaomi Akıllı Ayakkabı 90 Fun Ultra

Xiaomi ürettiği akıllı telefonlar ile bu pazar da ciddi söz sahibi haline gelmiştir. Xiaomi Türkiye de size pek birşey ifade etmeyebilir fakat akıllı telefon satışın da Apple’ı Çin de üçe katlamıştır. Malzeme ve performans olarak üst düzey telefonlar üretip Çinlileri bile şaşırtmıştır.

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Xiaomi giyilebilir teknolojiler üzerine yaptığı atakların bir yenisini ayakkabı ile gerçekleştirdi. Daha önceden spor markalarının ayakkabı içine bir çip yerleştirerek performans notlarını edinebildiğimiz ayakkabıları olmuştu. Bir telefon üreticisi bunu ilk defa yapıyor.

 

XIAOMI  90 FUN ULTRA

Intel ile xiaominin geliştirmiş olduğu bu ürün şuan da Türkiye de de satışta. Ayakkabının tabanına yerleştirilen bir aparat ile sizin performans verilerinizi kaydediyor. Yürüme, koşma, tırmanma gibi farklı aktiviteleri algılayabiliyor. Attığınız adım, kat ettiğiniz mesafe, yaktığınız kalori gibi verileri de saklıyor. Ürün tek bir şarj ile 60 gün çalışabiliyor. Batarya ömrü açısından gerçekten çok kullanışlı. Ayakkabı görünüş olarakta hiç fena değil. Mağaza da denediğim kadarıyla söylemek istiyorum kullandığınız iyi marka spor ayakkabılardan kesinlikle kötü ve kullanışsız değil. Ayakkabının mavi, siyah ve pembe renk seçenekleri de bulunmakta.

Ayakkabı verileri nereye atıyor? Tabiki de artık herşey de olduğu gibi cep telefonunuza kaydediyor. Xiaomi Home uygulaması ile istediğiniz verilere ulaşabiliyorsunuz. Fakat uygulamanın bir kötü özelliği var. Kaydedebildiği aktivite sayısı sadece bir. Her yeni aktivite de eskisini silmeniz ve o şekilde spor yapmanız gerekiyor. Eski verilerinizi kaybetmeniz zaten can sıkıcı üstüne bir de uygulama sıfırlama derdi var. Ben uğraşırım sorun değil diyenler için sorun yok. Fakat eski verilerini kaybetmek istemeyenler bir kez daha düşünsün derim. Belki gelecek bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırırlar.

Özet olarak ayakkabı ve uygulaması çok kullanışlı. Tek eksi yanı yaptığınız antrenmanları saklayamıyor olmanız.

İyi Sporlar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir