Glider/Slider Egzersizleri İle Tüm Vücut Antrenmanı

Slider taşıması kolay, fazla yer kaplamayan ve gerçekten yorucu olabildiği kadar da faydalı olan bir spor ekipmanıdır. Tahmini büyüklüğü eldiven kadardır. Bir yüzü zemin de rahat kayabilecek şekil de ayarlanmıştır. Tek dezavantajı tırtıklı yüzeyler de kullanıma uygun değildir. Fakat ev kullanımı için çok idealdir.

Slider İle Neler Yapılabilir?

Slider ile tüm vücut antrenmanları yapabilirsiniz. Slider ile yapılan egzersizler de genel de core bölgesi çok aktiftir. Bu da egzersizleri ekstra zor hale getirdiği gibi ekstra verimli hale de getirir. Genel kullanımı karın kasları için olsa da tüm vücut için çok faydalı çalışmaları içeren bir ekipmandır. Bacak, Sırt, Göğüs, Omuz, Karın aktif halde çalıştırılabilen bölgelerdir. Dinlenme aralıkları iyi ayarlandığında güzel HIIT (interval) antrenmanlar çıkartabilirsiniz. Bu da yüksek yoğunlukta yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Slider ile yapabileceğiniz bir antrenman videosu paylaşıyorum sizlerle. Bu video da gördüğünüz hareketleri kendi programınıza göre uyarlayabilir ve yine sizin ayarlayacağınız dinlenme aralıkları ve tekrarları ile çalışabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir