Antrenman öncesi Kimler Kahve İçmeli?

 

Biliyorsunuz ki kahvenin faydaları saymakla bitmez. Her yıl kahve üzerine binlerce araştırma yapılıyor ve her yıl yeni bilgilere ulaşılıyor. Kahvenin içinde bulundurduğu kafein sayesin de metabolik hız da artış yaptığı ve zindelik hissi uyandırdığı çok iyi bilinen bir gerçek. Yaratmış olduğu metabolik hız ve zindelik bizlere egzersiz sırasın da ne gibi faydalar yaratıyor onları açıklayalım.

YAĞ YAKIMINA YARDIMCI

Öncelikle Antrenmandan 30 dakika önce içilen kahve metabolik hızı arttırdığı için yağ yakımına destek veriyor. Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta nabız kontrolü! Kalp ritim bozukluğu bulunan kişiler kahve içtikten sonra egzersiz yaparsa ciddi çarpıntı sorunları yaşayabilirler.

AĞIRLIK ÇALIŞANLAR DA DAHA AZ YORGUNLUK HIZLI TOPARLANMA SÜRELERİ

Sadece yağ yakmak isteyen kişiler değil ağırlık çalışan kişiler de tüketebilir. Kafein sayesinde hızlanan kan dolaşımıyla beraber kaslara taşınan oksijen miktarı da artar. Bu sayede kaslardaki yorgunluk daha geç gerçekleşir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

  • Kahve tüketiminde aşırıya kaçılırsa vücudunuza yarardan çok zarar vermiş olursunuz. Kilonuza göre içebileceğiniz kahve miktarı kilo başına 6 mg.dır
  • Kahve tüketimine yatmadan 6 saat önce son verilmelidir. Geç saatler de tüketmek uyku sorunlarına yol açabilir.
  • Kontrolsüz tansiyonu olan kişiler de kan basıncını arttırabilir.
  • Günde 5 fincanın üzerinde kahve tüketimi kemik erimesine neden olabiliyor.

TÜYO

1 Fincan kahve ile beraber %60 ile %80 aralığında kakao oranına sahip 2 parça çikolata tüketirseniz hem tatlı ihtiyacınızı çok zararsız bir şekil de karşılamış olursunuz, hem de kahvenin vermiş olduğu enerji miktarını arttırmış olursunuz.

 

İyi sporlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir